KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts 14409347

nr 1440 9347

Evy Låås

(1923-1999), Sverige

Blyerts, Signerad, djur i gras. Bildmått: 19x27, yttermått inklusive ram: 32x38 cm

Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 20 december 2021
kl 19:45:13

19/12 14:40:40 1      Vinnande bud

Evy Låås

Läs mer om Evy Låås